Aktualności

Dziś kolejne emocje. Tauron GTK rywalem
03.11.2022

Czas na ostatni mecz ligowy przed przerwą na mecze reprezentacji Polski. Dzisiaj w Arenie Ostrów koszykarze BM Stal podejmować będą zespół Tauron GTK Gliwice. Stalowcy są faworytami, ale wiedzą doskonale, że do zwycięstwa potrzebna jest maksymalna mobilizacja i gra na pełnych obrotach przez wszystkie kwarty.

Jak na razie tegoroczny sezon układa się w doskonały sposób dla ostrowian, którzy zanotowali pięć wygranych w sześciu ligowych meczach. Tym samym podopieczni trenera Andrzeja Urbana plasują się w ścisłej ligowej czołówce. – Cieszy nas taki początek, ale każdego dnia nadal ciężko pracujemy, żeby być jeszcze lepszym zespołem – podkreśla Konrad Kaźmierczyk, drugi szkoleniowiec żółto-niebieskich.

Dzisiaj rywalem BM Stal jest zespół z Gliwic, który do tej pory wygrał dwa mecze, doznając trzech porażek. Gliwiczanie pokonywali dotąd u siebie Start Lublin oraz PGE Spójnię w Stargardzie. Przegrali za to wyjazdowy mecz w Dąbrowie Górniczej oraz dwa spotkania u siebie: z Treflem Sopot i Suzuki Arką Gdynia.

O sile gliwickiej drużyny stanowią głównie zawodnicy zagraniczni. Na pozycjach obwodowych mamy doświadczonych Amerykanów: Troya Franklina i EJ Rowlanda. Pod koszem występuje Kamari Murphy, natomiast na skrzydle mający za sobę grę w NBA Terrence Ferguson. W składzie mamy też dobrze znanego w Ostrowie Wielkopolskim Jure Skifića. Trzon polskiej kadry stanowią: Mateusz Szlachetka, Filip Put oraz Szymon Ryżek. – Dobrze znamy mocne i słabe strony GTK. Musimy wyjść na parkiet, narzucić swój styl gry, posiadać kontrolę nad meczem i wygrać – podkreśla trener Andrzej Urban.

Tak gra Tauron GTK: