Juniorzy rozpoczęli rywalizację na Słowacji
04.11.2022

Dzisiaj na Słowacji rozpoczął się pierwszy tegoroczny turniej ligi europejskiej CEYBL. W rywalizacji oglądamy sześć zespołów. W tym gronie są także juniorzy ORLEN Akademii Koszykówki. Żółto-niebiescy rozpoczęli rywalizację od meczu z gospodarzami, koszykarzami MSK Żar nad Hronem. Emocji w tym spotkaniu nie brakowało. Do przerwy mieliśmy remis 40:40. W III kwarcie ostrowianie uzyskali kilka punktów przewagi. W ostatniej odsłonie emocje były ogromne. O wszystkim decydowała pełna dramaturgii końcówka. Na kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziów rywale prowadzili 75:72. Z dystansu trafił Jacek Rutecki, ale sędziowie uznali, że to był rzut dwupunktowy. Tym samym gospodarze wygrali 75:74.

MSK Żar nad Hronem – ORLEN Akademia Koszykówki 75:74 (26:24, 14:16, 10:16, 23:18)