Dwa zwycięstwa juniorów na Słowacji
05.11.2022

Za nami drugi dzień turnieju ligi CEBYL w słowackim Żar nad Hronem. Dzisiaj podopieczni trenera Kaspra Smektały rozegrali dwa mecze. Najpierw przed południem Stalowcy zmierzyli się z austriackim zespołem Timberwolves Wiedeń. Ostrowianie świetnie rozpoczęli mecz. Po I kwarcie prowadzili 30:9. Później kontrolowali spotkanie i wygrali efektownie 85:62. W drugim sobotnim meczu żółto-niebiescy walczyli ze słowacką Lokomotivą Sered. Emocje i dramaturgia były ogromne. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Po regulaminowych 40 minutach mieliśmy remis 76:76, do którego doprowadził Szymon Hermann trafiając w samej końcówce jeden rzut wolny. W dodatkowym czasie gry Stalówka wypadła świetnie. Wygrała 13:6 dogrywkę i ostatecznie ostrowianie zwyciężyli w całym meczu 89:82.

ORLEN Akademia Koszykówki – Timberwolves Wiedeń 85:62 (30:9, 23:24, 19:14, 13:15)

Punkty dla ORLEN Akademii zdobywali:

21 Rutecki, 19 Smektała, 9 Bartkowiak, 7 Małecki, 7 Michał Wasiak, 6 Hermann, 5 Banasiak, 5 Dzielicki – Gabrysiak, 3 Mądrzak, 3 Mikołaj Wasiak.

Retransmisja meczu:

Konferencja prasowa po meczu:

ORLEN Akademia Koszykówki – Lokomotiva Sered 89:82 (26:20, 20:17, 16:24, 14:15, dogrywka – 13:6)

23 Smektała, 19 Rutecki, 17 Banasiak, 17 Hermann, 8 Bartkowiak, 5 Małecki.