Aktualności

Startuje Międzyszkolna Liga Koszykówki!
07.11.2022

Czas na kolejny nowy projekt. We wtorek rozpoczynają się rozgrywki Międzyszkolnej Ligi Koszykówki w Ostrowie Wielkopolskim. W rywalizacji zobaczymy drużyny ośmiu szkół średnich z naszego miasta! Powstanie ligi to inicjatywa nauczycieli wychowania fizycznego ostrowskich szkół oraz naszego klubu. Czas na nowe, ciekawe granie. Będzie się działo!

Koszykarska rywalizacja szkół średnich w Ostrowie Wielkopolskim zapowiada się świetnie. Przed laty mecze drużyn szkolnych elektryzowały nie tylko zawodników, ale i uczniów oraz grono nauczycielskie w poszczególnych placówkach. Jesteśmy przekonani, że tak samo będzie i teraz!

W grze zobaczymy osiem reprezentacji ostrowskich szkół średnich. Będą to drużyny: Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych, Zespołu Szkól Technicznych, II LO, IV LO, Zespołu Szkół Ekonomicznych, I LO, III LO oraz Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych. W I etapie rywalizacja toczyć się będzie w dwóch grupach. Mecze grupowe odbywać się będą w listopadzie oraz grudniu w dwóch halach: ZSB-E przy ulicy Wolności oraz I LO przy ulicy Gimnazjalnej. Po I etapie dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do styczniowych finałów. Pozostałe drużyny stoczą walkę o miejsca od 5 do 8.

Rywalizację w Międzyszkolnej Lidze Koszykówki rozpoczynamy we wtorek, 8 listopada. O godzinie 10 w pierwszym meczu zespół II LO zmierzy się z reprezentacją IV LO. Godzinę później rywalem gospodarzy, Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych będzie drużyna Zespołu Szkół Technicznych. Będzie się działo!

Grupa 1

Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych, Zespół Szkół Technicznych, II Liceum, IV Liceum

Grupa 2

I Liceum, III Liceum, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych

Terminarz rozgrywek

Grupa 1 – hala ZSB-E przy ulicy Wolności

I kolejka – wtorek – 8 Listopada

II LO – IV LO (10:00)

ZSB-E – ZST (11:00)

II kolejka – czwartek – 11 listopada

II LO – ZSB-E (10:00)

ZST – IV LO (11:00)

III kolejka – środa – 16 listopada

ZSB-E – IV LO (10:00)

ZST – II LO (11:00)

Grupa 2 – hala I LO przy ulicy Gimnazjalnej

I kolejka – poniedziałek – 21 listopada

I LO – ZST-E (10:30)

III LO – ZSE (11:30)

II kolejka – poniedziałek – 12 grudnia

ZSE – I LO (10:30)

ZST-E – III LO (11:30)

III kolejka – poniedziałek – 19 grudnia

ZSE – ZST-E (10:30)

I LO – III LO (11:30)