Trzecia wygrana juniorów
13.11.2022

Trzecie zwycięstwo zanotowali dzisiaj juniorzy ORLEN Akademii Koszykówki. Tym razem drużyna prowadzona przez Kaspra Smektałę wystąpiła w Suchym Lesie, gdzie walczyła z tamtejszym Basket Team. Do przerwy mieliśmy zaciętą walkę. Po 20 minutach ostrowianie prowadzili, ale zaledwie różnicą czterech punktów 43:39. Kluczowe znaczenie dla losów meczu miała III kwarta, którą Stalowcy wygrali efektownie 27:6. W ostatniej odsłonie ostrowski zespół nadal powiększał prowadzenie, wygrywając ostatecznie 85:53. Po tym sukcesie koszykarze ORLEN Akademii Koszykówki znajdują się na czele tabeli wspólnie z Enea Basket Poznań. Brawo!

Basket Team Suchy Las – ORLEN Akademia Koszykówki 53:85 (16:25, 23:18, 6:27, 8:15)

Punkty dla ORLEN Akademii zdobywali:

19 Smektała, 19 Banasiak, 12 Hermann, 8 Bieganek, 5 Michał Wasiak, 5 Gabrysiak – Dzielicki, 4 Bartkowiak, 3 Mikołaj Wasiak, 2 Roszczyk, 2 Przytuła.