Niepowodzenie w Żarach
20.11.2022

W sobotnie popołudnie drużyna ORLEN Akademii Koszykówki rozegrała kolejny mecz na drugoligowych parkietach. Tym razem podopieczni trenera Marcina Pławuckiego wystąpili w Żarach, gdzie zmierzyli się z tamtejszym BC Swiss Krono. Czołowy zespół grupy D był zbyt mocny dla żółto-niebieskich. Gospodarze świetnie rozpoczęli spotkanie. Po I kwarcie prowadzili 24:12, natomiast do przerwy było już aż 63:24 dla BC Swiss Krono. Po zmianie stron gra ostrowian była nieco lepsza, ale gospodarze posiadali całkowitą kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Ostatecznie więc drużyna prowadzona przez byłego gracza Stalówki Nikodema Sirjatowicza wygrała efektownie 97:61. W najbliższą sobotę, 26 listopada ostrowski zespół we własnej hali podejmować będzie drużynę z Zielonej Góry.

BC Swiss Krono Żary – ORLEN Akademia Koszykówki 97:61 (24:12, 29:12, 24:27, 20:10)