Aktualności

Europejski basket już za kilka dni
23.11.2022

Już we wtorek, 29 listopada koszykarze BM Stal rozpoczynają tegoroczne występy w rozgrywkach ligi ENBL. W inauguracyjnym spotkaniu podopieczni trenera Andrzeja Urbana wystąpią w Arenie Ostrów. Na inaugurację ligi ENBL żółto-niebiescy zmierzą się z izraelskim zespołem Ironi Ness Ziona. Początek meczu o godzinie 19:30. Bilety są już oczywiście w sprzedaży!

Tegoroczny sezon jest drugim rokiem funkcjonowania ligi ENBL. W rywalizacji zobaczymy 15 zespołów. W pierwszym etapie gra toczyć się będzie w dwóch grupach. Nasza Stalówka znalazła się w ośmiozespołowej grupie B. Każdy zespół w rundzie zasadniczej rozegra 7 meczów. Cztery najlepsze zespoły wywalczą awans do play off.

Żółto-niebiescy europejską rywalizację rozpoczynają od meczu w Arenie Ostrów. No i już na starcie tych rozgrywek czeka nas spora dawka emocji. Na inaugurację zespół trenera Andrzeja Urbana zmierzy się z izraelskim zespołem Ironi Ness Ziona. To dobrze nam znany rywal, z którym w 2021 roku walczyliśmy w rozgrywkach Pucharu Europy FIBA. Najpierw w trakcie bańki eliminacyjnej we Włocławku pokonaliśmy rywali 93:86. Do rewanżu doszło pod koniec kwietnia 2021 roku w Tel Awiwie. Wtedy w wielkim finale emocje były ogromne. Izraelczycy wygrali ostatecznie 82:74. Teraz mamy więc doskonałą okazję do rewanżu.

W obecnym sezonie skład Ironi Ness Ziona wygląda bardzo ciekawie. W efekcie zespół zalicza się do czołówki ligi izraelskiej. Liderem jest amerykański rozgrywający DJ Cooper, który imponuje liczbą asyst. Średnio notuje ich na poziomie aż 17! W składzie jest kilku graczy amerykańskich. W tym gronie mamy strzelca Ronni Harrella, który latem był bliski gry w Stalówce. Poza tym, do dyspozycji trenera Ironi mamy dwóch zawodników ze stażem w lidze NBA. To strzelec Shaq Buchanan oraz skrzydłowy Tyler Bey.

Przed nami więc bardzo ciekawe widowisko. Gorąco zapraszamy w najbliższy wtorek do Areny Ostrów. Przyjdźcie i dopingujcie Stalówkę w europejskiej rywalizacji!

Bilety możecie nabywać w serwisie Abilet:

https://abilet.pl/impreza/bm-stal-ostrow-wielkopolski-vs-ironi-ness-ziona-9371

Wejściówki czekają na Was również w siedzibie klubu przy ulicy Kusocińskiego 1. Biuro klubu czynne codziennie od 8 do 16.

Z kim zagra Stalówka?

Ironi Ness Ziona (Izrael), Basket Brno (Czechy), Trefl Sopot, King Szczecin, Valmiera Glass (Łotwa), BC Wolves Wilno (Litwa)

Terminarz grupy B ligi ENBL

Wtorek – 29 listopada

BM Stal – Ironi Ness Ziona (godzina 19:30)

Turniej w Brnie (Czechy)

27 grudnia

BM Stal – King Szczecin

28 grudnia

Basket Brno – BM Stal

Mecze wyjazdowe na Łotwie i Estonii

9 stycznia – Valmiera (Łotwa)

Valmiera Glass – BM Stal

10 stycznia – Tartu (Estonia)

Tartu Ulikool – BM Stal

Turniej w Ostrowie Wielkopolskim

31 stycznia

BM Stal – BC Wolves Wilno (Litwa)

1 lutego

BM Stal – Trefl Sopot

 

Tak gra zespół Ironi Ness Ziona: