Aktualności

Weekend pełen ligowego basketu
24.11.2022

Czas na kolejny weekend z ORLEN Akademią Koszykówki. Od piątku do niedzieli nasze zespoły rozegrają cztery ligowe mecze. Już w piątek czeka nas spotkanie na szczycie wielkopolskiej ligi juniorów. W hali przy Wrocławskiej podopieczni trenera Kaspra Smektały podejmować będą Enea Basket Poznań. W sobotnie popołudnie czeka nas mecz o drugoligowe punkty, natomiast w niedzielę zagrają młodzicy oraz żaki. Będzie dużo ciekawego. Emocje zagwarantowane!

W piątek o godzinie 18:30 w hali SP numer 2 przy ulicy Wrocławskiej dojdzie do spotkania na szczycie w wielkopolskiej lidze juniorów. Drużyna ORLEN Akademii zmierzy się z Enea Basketem Poznań. Podopieczni trenera Kaspra Smektały wygrali do tej pory trzy mecze, nie doznając żadnej porażki. Poznański zespół wygrał z kolei trzy z czterech pojedynków.

Na sobotę zaplanowany jest mecz o drugoligowe punkty. W grupie D zespół ORLEN Akademii podejmować będzie Aldemed SKM Zastal Zielona Góra. Stalowcy mają w dorobku 2 zwycięstwa w 10 meczach, natomiast zielonogórzanie wygrali 6 z 10 meczów. Początek sobotniego meczu w hali przy Wrocławskiej zaplanowano na godzinę 17:00.

W hali przy Wrocławskiej czekają nas również dwa mecze w niedzielę. Najpierw o godzinie 11 zespół młodzików zmierzy się z Obrą Kościan. Na godzinę 14 zaplanowano z kolei spotkanie w wielkopolskiej lidze żaków. Rywalem ORLEN Akademii także będzie Obra Kościan.